Trendy w budowie domów 2021

Znamy wiele różnych stylów budowy i wykończenia domów. Każdy z nich jest wyjątkowy i odnajduje swoich zwolenników. Prawdopodobnie znalezienie dwóch takich samych domów jednorodzinnych jest niemożliwe. Zaczynając rozważania na temat panujących trendów, należy zauważyć, że obecnie wielką popularnością cieszą się różnego rodzaju serwisy, blogi, kanały czy fora o sposobach urządzania wnętrz.

Trendy w budownictwie 2021 można podzielić na kilka grup:


1. Styl klasyczny, który cieszy się największym uznaniem wśród inwestorów. Jego cechą charakterystyczną jest prosta elegancja. W takich domach często pojawiają się balkony, lukarny, kolumny, natomiast dachy są wielospadowe.
2. Styl nowoczesny stanowi swego rodzaju miks materiałów . Bywa, że dach w takich budynkach jest zupełnie płaski. Znakiem rozpoznawczym są duże przeszklenia, ale nowoczesność to także zastosowana technologia, np. panele słoneczne czy pompy ciepła.
3. Styl skandynawski jest szczególnie lubiany przez Polaków. Widać to zwłaszcza we wnętrzach, ale ostatnio ten trend znajduje zwolenników w budownictwie. Dom w tym stylu to przede wszystkim prostota, ale także ekologiczne rozwiązania. Bardzo często domy skandynawskie budowane są w technologii szkieletowej i są wykonane z drewna.
4. Styl śródziemnomorski jest dość ozdobny, ale posiada także duże okna. Pobyt w takim domu przypomina wakacje nad morzem, ponieważ dominujące kolory to barwy morza i ziemi. Pomieszczenia, takie jak pokoje, kuchnia i łazienki są tak zaprojektowany, aby domownicy mogli w nich odpocząć i się wyciszyć.

Wybudować dom można w wielu różnych stylach, ale trendy to nie tylko moda, która determinuje wygląd. To także koncepcje zastosowania technologii i materiałów. Obecnie inwestorzy nie nastawiają się już tylko na murowanie swoich domów i chętnie decydują się na nowoczesne rozwiązania, jakimi są prefabrykaty, domy z keramzytu czy w technologii szkieletów drewnianych. Nie bez znaczenia jest także ekologia, dlatego tak wiele budynków mieszkalnych wyposaża się w pompy ciepła i instalacje fotowoltaiczną.